Eesti Русский
Mis on paintball?
Paintball (inglise keelest paintball – pall värviga) – on väga aktiivne, dünaamiline, äge ja kaasahaarav meeskonnamäng, ühteviisi huvitav nii täiskasvanutele kui lastele, meestele ja naistele, kus on kasutusel pneumaatiline käsirelv (marker), mis tulistab värvikapslitega (pallikesed/kuulikesed), mis omakorda lähevad puruks põrgates kokku takistusega ja värvides seda.
Veel hiljuti oli see eliitne spordiala, mis oli kättesaadav vähestele. Nüüd on see lemmik meelelahutuse viis paljudele meist, mõnede jaoks ka lihtsalt eluks vajalik spordiala.
On olemas kaks paintballi liiki: sportlik ja taktiline paintball.
Taktilist paintballi mängitakse erinevatel väljakutel: metsas (mõnikord nimetatakse taktilist paintballi nimetatakse «metsa» paintballiks), põldudel, osaliselt täisehitatud territooriumidel ning ehitistes ja hoonetes. Taktilisel paintballil on kaks suunda, mis erinevad üksteisest «eesmärkide ja ülesannete» poolest: treening ja ajaviide.

Reeglina ei ole taktilise paintballi pooldajad kutselised sõjaväelased, kuid enamus «taktikutest» kasutavad osaliselt armee ja eriüksuste vormiriietust ja varustust. Samuti kasutatakse «erivahendeid» - granaate, suitsukardinaid.


Paintball ajaviiteks on just see, mida igaüks saab tellida paintballi klubist ja mängida oma sõprade või kolleegidega. Just paintballiga ajaviitena alustasid need, kes praegu pidevalt harrastavad nii sportlikku, kui ka metsa paintballi.

Kavatsete puhata sõpradega, partnerite või oma firma töötajatega?
Soovite tähistada olulist sündmust või lihtsalt mõnusalt aega veeta?
Helistage meile ja tellige paintballi eramäng ning Teie saate palju uusi meeldejäävaid kogemusi.
Copyright © 2008-2021 by Paintland. Tartu Paintball. Trademark: PAINTLAND®. All rights reserved.